დავიბადე 1970 წლის 27 იანვარს, სამშაბათს, ქალაქ ქუთაისში.
ჩემი ჟურნალისტად მუშაობის ისტორია:
2023 წლის 15 ნოემბრიდან – დღემდე: რადიო „აჭარა“, რადიოგადაცემის – „აკოლადა“ ავტორი;
2019 წლის 1 ნოემბრიდან – დღემდე: რადიო „იმედი“. რადიოგადაცემების – „კვირის მუსიკალური კალენდარი“, „გადამღერებული ისტორია“, „12 კითხვა მუსიკის შესახებ“, „მსოფლიოს ხალხთა მუსიკა“ და „მუსიკალური სიახლეები“ ავტორი და წამყვანი;
2014 – 2017 წწ: ჟურნალი Focus. მუსიკალური მიმომხილველი;
2016 წლის (იანვარი – დეკემბერი): რადიო „ქალაქი“ FM 101.9. რეჟისორი და ავტორი;
2015 – 2016 წწ: რადიო Jazz FM 97.5. მენეჯერ-რედაქტორი;
2010 – 2014 წწ: ჟურნალი „თბილისი OUT“. მუსიკალური მიმომხილველი;
2018 – 2020 წწ: რადიო „კომერსანტი“. რადიოგადაცემა „სტუმრად ჰუმანოიდთან“ ავტორი და წამყვანი და ტელეგადაცემა „მეტრონომის“ ერთ-ერთი ავტორი და წამყვანი;
2011 – 2012 წწ. რადიო „პალიტრა“. ყოველკვირეული გადაცემის „დიდი ბიზნესი“ ავტორი და წამყვანი;
2010 – 2013 წწ. „პალიტრა TV“. ყოველდღიური დილის გადაცემის „დილის პალიტრას“ ერთ-ერთი ავტორი და წამყვანი;
2009 – 2013 წწ. „პალიტრა TV“. შაბათობით ყოველკვირეულ გადაცემა „შუადღეში“ რუბრიკის „მასობრივი მუსიკალური კულტურა“ ავტორი და წამყვანი;
2009 – 2010 წწ. ჟურნალი „ათიანში“. ჟურნალისტი და მუსიკალური მიმომხილველი;
2007 – 2008 წწ. ჟურნალი Playboy. ჟურნალისტი და მუსიკალური მიმომხილველი;
2007 (თებერვალი – აგვისტო) „აჭარის ტელევიზია“. გადაცემა „სხვა როლის“ პროდიუსერი;
2006 (აპრილი – ნოემბერი) – რადიო „მწვანე ტალღა“. პროგრამების ხელმძღვანელი და დილის გადაცემის ერთ-ერთი წამყვანი;
2004 – 2008 წწ. ჟურნალი „ანაბეჭდი“. ჟურნალისტი და მუსიკალური მიმომხილველი;
2003 (მარტი – დეკემბერი) – ტელეკომპანია „მე-9 არხი“. საინფორმაციო პროგრამის კორესპონდენტი;
2002 – 2003 წწ. ყოველდღიური გაზეთი „ხვალინდელი დღე“. კორესპონდენტი;
2001 – 2007 წწ. გაზეთი „ახალი ვერსია“. კორესპონდენტი და მესვეტე;
2001 (მაისი – ოქტომბერი) გაზეთი „რეზონანსი“. კორესპონდენტი და მესვეტე;
2000 – 2001 წწ. „საქართველოს მთავარი რადიო“. (დღეს „საზოგადოებრივი რადიოს I არხი“) მუსიკალური პროგრამების რედაქციის ჟურნალისტი;
1998 – 1999 წწ. ქუთაისის დამოუკიდებელი რადიოკომპანია „ლეგენდა 105“. (FM 105) დამფუძნებელი, პრეზიდენტი და პროგრამების დირექტორი;
1997 – 1999 წწ. ქუთაისის დამოუკიდებელი გაზეთი „P.S.“ („პოსტ-სკრიპტუმი“) რედკოლეგიის წევრი და კორესპონდენტი;
1995 – 1997 წწ. დასავლეთ საქართველოს ტელერადიოკომპანია „ივერიონი“. საავტორო ტელე-პროგრამა „ანარეკლის“ წამყვანი;
1992 – 1993 წწ. ტელეკომპანია „მე-2 არხი“. გადაცემა „კედელის“ ავტორი და წამყვანი;
1991 – 1995 წწ. ქუთაისის ტელეკომპანია „რიონი“. გადაცემა „კედელის“ ავტორი, რეჟისორი და წამყვანი;
ამ წლების განმავლობაში პარალელურად ვთანამშრომლობდი და ვთანამშრომლობ სხვადასხვა მედია საშუალებებთან.
გაზეთები: „იმერეთის ვერსია“, „იმერეთის მოამბე“ და სხვა;
ჟურნალები: „მატარებელში საკითხავი“, ჟურნალი Voyager, „ღვინო, როგორც კულტურა“, „ცხელი შოკოლადი“, Radisson Blu, „ბომონდი“, „...და ქალი“, „სახე(ლ)ები“, „ტელეგრაფი“, „სინდრომი“, „ოზონი“, ჟურნალი „ულტრა“, Cosmopolitan, „ივერიელნი“, „ომეგა“, „ვარსკვლავები“, „ბაგრატის ტაძარი“ და სხვა;
ალმანახი: „ახალი თარგმანები“;
რადიოები: „GIPA“, „ძველი ქალაქი“;
ტელევიზია: გადაცემა „კომუნიკატორი“ და სხვა.
წიგნი: